ژنراتور استامفورد

یکی از محصولات دارای کیفیت جهانی در زمینه ژنراتور، ژنراتور استمفورد است. این نوع از ژنراتور امروزه از جمله محصولات بسیار پرکاربرد به شمار می رود که در کشور انگلیس طراحی و تولید شده و دارای سابقه ای بیش از یک قرن در زمینه تولید موتورهای الکتریکی بوده است.

با توجه به اینکه کارخانه تولید این ژنراتورها در شهر استمفورد انگلیس قرار دارد، این محصول در تمام دنیا به ژنراتور استمفورد شناخته می شود. کمپانی سازنده ژنراتور استمفورد که یکی از مطرح ترین تولیدکننده های ژنراتور محسوب می شود، به تازگی طراحی های جدیدتری از این محصول ارائه داده که در مقایسه با نمونه های قبل، دارای اثربخشی بهتری هستند.

در حال حاضر از انواع مختلف ژنراتور استمفورد در امور صنعتی و کارخانجات مختلف استفاده می شود. در واقع کاربرد این برند از موتور های الکتریکی موجب شده است، استفاده کنندگان ژنراتور استمفورد، از قابلیت های کم نظیر این نوع ژنراتور بهره مند گردند.

کمپانی استمفورد انگلستان کار خود را با کارگاهی کوچک از سال  سال  1904 میلادی شروع نمود و هم اکنون ژنراتورهای  STAMFORD با داشتن ویژگی هایی نظیر کیفیت بالا، قابلیت اطمینان و فن آوری پیشرفته خود، در سطحی جهانی شناخته شده میباشند.

تمامی ژنراتورهای اصل STAMFORD با استفاده از تکنولوژی تولید بسیار بالا و با قابلیت خروجی قدرت 4 تا 5000 کیلو ولت آمپر همراه با راندمانی بسیار عالی، طراحی و تولید شده اند. دیر زمانی است که ژنراتورهای  استمفورد برای  برق دهی دائم و اضطراری به صنایع  نفت و گاز، معدن، ارتباطات ، ساختمانها و سایر پروژه ها ، طراحی و تولید می شوند .

ویژگی های ژنراتور استمفورد

برای ویژگی های ژنراتور STAMFORD ، می توان به موارد فراوانی اشاره داشت. این نوع ژنراتورها از قابلیت استفاده جهت انواع دستگاه های پر قدرت برخوردار بوده و نیز دارای برخی قطعات و تجهیزات جانبی هستند که برای انجام عملیات های خارج از فضای کارخانه و در محیط های رو باز کاربردی می باشند.

معمولا انواع مختلف این ژنراتور با قطعات و لوازم یدکی در بازار عرضه می گردند که همین امر سبب کارایی بهتر این دستگاه و نیز محبوبیت آن شده است. بهره مند بودن از کیفیت فوق العاده ژنراتور استمفورد انگلیس و گستردگی آن در سطح جهانی از جمله ویژگی های خاص ژنراتور استمفورد محسوب می شود.

جالب است بدانید که به رغم بالا بودن کیفیت این ژنراتورها، قیمت آن به صورت متناسب و ایده آل در نظر گرفته شده است. انواع مختلفی از ژنراتور STAMFORD از لحاظ کیفیت قطعات بدنه و در مقاومت های گوناگون تولید گردیده که همین ویژگی باعث دوام و ماندگاری بیشتر آنها شده است.

عملکرد ژنراتور استمفورد 

ژنراتور STAMFORD، دستگاهی تشکیل شده از دو بخش چرخان به نام روتور و بخش ساکن دستگاه به نام استاتور است. این بخش ها، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند که این فرآیند، تولید برق را به دنبال خواهد داشت. برای تولید انرژی مکانیکی مورد نیاز در ژنراتور استمفورد، از عوامل مختلفی همچون توربین های آبی، توربین های بادی و یا از بخار استفاده می شود. به این ترتیب کاربرد ژنراتور استمفورد در برخی پروژه ها می تواند مانع از بروز مشکلات ناشی از قطعی برق شود و به عنوان یک جایگزین برای برق کارخانه مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های موتور ژنراتورهای استمفورد

یکی از اصلی ترین قسمت های ژنراتور استمفورد موتوری است که انرژی مکانیکی را به ژنراتور منتقل می کند. معمولا اندازه این موتور در ژنراتور، متفاوت بوده و با توجه به توان خروجی دستگاه، طراحی می شود. این بخش که در کارایی و بازدهی ژنراتور دارای نقش مهم و موثری است، مستلزم توجه به نکات ویژه ای از جانب تولیدکنندگان این موتورها بوده که یکی از این نکات، انتخاب نوع موتور بر اساس سوخت ژنراتور است.

ژنراتور استمفورد این امکان را دارد که توسط سوخت های گوناگون همچون گاز، بنزین و دیزل فعالیت داشته باشد و تولید کنندگان موتورهای الکتریکی، باید موتور ژنراتور را متناسب با نوع سوخت آن طراحی کنند. مثلا موتور های بنزینی، علاوه بر آنکه از نظر ابعاد، کوچکتر از موتورهای دیزلی و گازی هستند، از جنبه عملکرد نیز، دارای توان کمتری می باشند.

انواع ژنراتورهای استمفورد

انواع مختلفی از ژنراتور STAMFORD بر اساس کاربردهای مختلف، عملکرد دستگاه و مواردی دیگر طراحی و ساخته می شوند. مثلا از نقطه نظر ساختار، این ژنراتورها در دو نوع، قطب برجسته و قطب صاف تولید می شوند. همچنین دو مدل سنگرون و آسنگرون، انواعی دیگر از ژنراتور استمفورد محسوب می شوند. البته نوع سنگرون ژنراتور استمفورد به چهار نوع تقسیم می شود که شامل چهار مدل می باشد :

  • ژنراتور ۲ پل
  • ژنراتور ۴ پل
  • ژنراتور ۶ پل
  • ژنراتور ۲ پل و ۴ پل

همچنین این ژنراتور ها بر اساس نوع کارکرد، در دو مدل دائم کار (Prime) و اضطراری (Emergency) طراحی و ساخته می شود. استفاده از نوع دائم کار، بیشتر برای مناطق فاقد برق سراسری می باشد. نوع اضطراری نیز برای تامین برق در هر گونه عملیاتی که قطع برق ممکن است آسیب جدی به تجهیزات و لوازم دخیل در کار وارد نماید ، به کار گرفته می شود.

کاربردهای ژنراتور استمفورد انگلیس

به دلیل تولید برق توسط ژنراتور استمفورد، این دستگاه قابلیت استفاده در اغلب صنایع، کارخانجات و حتی منازل را دارا می باشد. از مهم ترین استفاده های ژنراتور استمفورد انگلیس می توان به کارایی آن در اغلب بیمارستان ها و مراکز درمانی، مراکز صنعتی، مراکز تجاری، معادن مختلف، کشتی ها، سردخانه ها، هواپیماها و … اشاره کرد.

مزایای استفاده از ژنراتور استمفورد

در بخش کاربردهای ژنراتور استمفورد انگلیس به نقش این دستگاه در صنایع و فعالیت های مختلف اشاره شد. با توجه به اینکه این دستگاه ها در انواع مختلف و توان های گوناگون طراحی می شوند، امکان فراهم ساختن نیازها و انتظارات مشتریان را خواهد داشت. ژنراتور STAMFORD را می توان به عنوان یک منبع جهت مواقع اضطراری و در شرایطی که وجود یک جریان برق متناوب ضروری است، استفاده کرد.

این ژنراتور در مدت زمان های طولانی نیز قابلیت استفاده داشته و در تامین برق برای صنایع مهمی همچون نفت و گاز، نقش اثبات شده ای دارد و به این ترتیب از جایگاه ویژه ای در بازار فروش انواع ژنراتورها برخوردار هستند.

از مزیت های ژنراتور استمفورد انگلیس، کارایی موثر در دماهای بسیار پایین و یا بسیار بالا می باشد، به طوری که این تجهیزات در شرایط دمایی منفی بیست درجه و یا گرمای بسیار شدید و بالای پنجاه درجه به راحتی قابل استفاده هستند. همچنین عملکرد ژنراتور استمفورد در گرد و غبار نیز کاملا ایده آل و استاندارد است و وجود همین ویژگی های بی نظیر، موجب انتخاب آن توسط اغلب متخصصان شده است.

برای مشاهده مقالات و پروژه های بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.