انواع سوخت ژنراتور

ایا می دانید انواع سوخت ژنراتور شامل چه مواردی هستند؟ ژنراتورها از انواع مختلف سوخت شامل بنزین،گازوئیل، پروپان و گاز طبیعی استفاده می کنند که در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.

ژنراتورهای بنزینی

بر اساس تطابق با بهترین ژنراتورها، مدل های اینورتر به گونه ای ساخته می شوند که جمع و جور و سبک وزن باشند. آنها مخزن سوخت بزرگ و سنگینی ندارند و در نتیجه زمان کمتری کار می کنند. موتورهای کم مصرف Inverter Generator و توانایی آنها در تنظیم دور موتور به این معنی است که آنها از سوخت به طور کارآمدتری استفاده می کنند.

صرفه جویی آن ها در مصرف سوخت می تواند تا 40٪ باشد. زمانی که آنها کار می کنند، 8 تا 10 ساعت است و به طور کلی برای کاربردهایی که از این ژنراتورها استفاده می کنند بیش از حد، مناسب است.

بنزین یک منبع انرژی آشناست و به دست آوردن آن نیز آسان است اما در مقادیر زیادی قابل احتراق و ناامن است. هزینه بنزین گران است و اگر قصد دارید از ژنراتور خود به مدت طولانی کار بکشید استفاده از سوخت بنزین گزینه چندان به صرفه ای نیست.

اکثر ژنراتورهای متحرک بنزینی هستند. یک ژنراتور متداول 5000 واتی در طی 24 ساعت حدود 18 گالن بنزین می سوزاند. این مدت زمان طولانی باعث می شود که استفاده از بنزین برای مدت طولانی گران باشد.

هزینه بالای بنزین دلیل بسیاری از افراد است که ژنراتورهای اینورتر را انتخاب می کنند. این ژنراتورها روشی اقتصادی برای راه اندازی ارائه می دهند که براساس نیازهای مصرف سوخت متفاوت است.

این نوع ژنراتور به خوبی طراحی شده اند تا مصرف سوخت متعادلی داشته باشند. یک مخزن سوخت (معمولاً 1 تا 2 گالن) باید برای هشت ساعت کار یا حداکثر 10 ساعت کار دوام بیاورد.

ژنراتورهای دیزلی

گازوئیل متداول ترین سوخت برای ژنراتورها نیست. با این حال، به عنوان منبع انرژی، کارآمدتر از بنزین است. همچنین هزینه آن برای کارایی ژنراتور کمتر است و در ضمن ایمن تر است زیرا به اندازه بسیاری از سوخت های دیگر قابل اشتعال نیست.

بازده معمول سوخت برای ژنراتورهای دیزلی کمی بیشتر از یک و نیم گالن سوخت برای هر ساعت کار است. ژنراتورهای دیزلی اهداف مختلفی را تأمین می کنند: برق محل ساخت، پشتیبان گیری اضطراری یا حتی به عنوان منبع برق دائمی برای وسایل نقلیه تفریحی.

ژنراتورهای گاز پروپان

سوخت پروپان ایمن ترین نوع سوخت ژنراتور برای محیط زیست است. پروپان می تواند برای مدت زمان طولانی ذخیره شود، به راحتی تمیز بسوزد و به زحمت در سیلندرهایی با اندازه های مختلف نگهداری شود. ذخیره آن در خانه شما بدون دردسر و عارضه است. پروپان با سرعت بیشتری می سوزد.

زمان دقیق سوختن به وات واحد بستگی دارد. راندمان یک ژنراتور 20 کیلوواتی در هر ساعت حدود 3 و نیم گالن است. در مقایسه با کمی بیش از شش گالن برای یک ماشین 35 کیلوواتی.

یک نقطه ضعف برای ژنراتور پروپان حداکثر میزان ذخیره سیلندرها است. یک مخزن پروپان معمولی می تواند در یک بازه زمانی 24 ساعته مصرف شود.

معمولاً افرادی که دارای ژنراتور پروپان هستند دارای دو یا حتی سه برابر سیلندر به عنوان منبع اضافی هستند. این نوع سوخت ژنراتور باعث کاهش انتشار کربن می شود و همه دوست دارند زمینی سبزتر داشته باشند.

سوخت ديزل ( گازوييل )

سوخت ديزل برای تجهيزات استندبای و اضطراری توصيه می‌گردد. ذخيره سازی سوخت در محل دستگاه بايد فراهم گردد ولی در هر حال مخزن ذخيره ی سوخت نبايد بيش از اندازه بزرگ باشد.

سوخت ديزل حداكثر تا دو سال در مخزن دوام مي آورد بنابراين مخزن بايد بر اساس گردش سوخت بر طبق جدول زمان بندی و آزمايش سوخت در طی اين مدت سايز بندی شود .

ممكن است در صورتی كه گردش سوخت پايين باشد و يا شرايط رطوبتی بالا سبب رشد ميكروب های سوختی شود نياز به افزودن ميكروب كش  باشد.

ميكروب های موجود در سوخت می‌توانند سبب مسدود شدن فيلترسوخت و يا آسيب موتور شوند. در شرايط آب و هوايی سرد كه دمای محيطی زير دمای انجماد می باشد تقريبا 20 درجه فارنهايت يا 6 درجه سانتی گراد منفی صفر ،  گرم كردن سوخت برای جلوگيری از مسدود شدن فيلترهای سوخت ضروری می‌باشد .

گاز طبيعی از انواع سوخت ژنراتور

  • برای اكثر موارد استفاده نياز به ذخيره سوخت نمی باشد .گاز طبيعی در صورت در دسترس بودن و دارا
    بودن جريان و فشار مناسب انتخابی با صرفه اقتصادی است .
  • موتور های گاز طبيعی نياز به گاز تميز ، خشک و با كيفيت برای توليد نيرو و اطمينان از طول عمر مفيد
    موتور دارند .
  • پايداری فركانس ژنراتور های احتراق جرقه ای به خوبی ژنراتور های ديزل نيست.
  • در شرايط آب و هوايی سرد موتورهای احتراق جرقه ای نسبت به موتور های ديزل معمول راحت تر استارت شده و سريعتر زير بار می روند.

برای مشاهده مقالات و پروژه های بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.